آنلاین نهال فروشگاه آنلاین انواع نهال درختی ثبت نام ورود سبد خرید 0

کاشت و پرورش درخت هلو

کاشت و پرورش درخت هلو

اگر عاشق هلو هستید و فکر می کنید که چگونه یک درخت هلو را از طریق بذر پرورش دهید ، قطعاً یک انتخاب شگفت انگیز برای یک کار بسیار با ارزش انجام می دهید. رشد درختان هلو از طریق بذر شما را به یک مسیر جوانه زنی گودال(در این ترجمه به معنای بذر درخت هلو است) درخت هلو تا جوانه زدن ، سالها رشد و در نهایت به اولین سال تولیدی خود می رساند. هلو کاملاً خوشمزه است و می توان از آن در صدها دستور غذای خانگی استفاده کرد. حتی اگر خودتان را غرق در میوه می دانید ، همیشه می توانید دوستان یا اعضای خانواده خود را پیدا کنید تا آن ها روی دست شما بیایند!

قبل از شروع این سفر ، شما باید انواع هلو مورد علاقه خود را شناسایی کنید و از این نوع انواع گودال ها را جستجو کنید. همچنین ، هلوهای ترکیبی که خریداری می کنید ممکن است حاوی چاله هایی باشند که رشد نخواهند کرد – بنابراین سعی کنید از گودال های ترکیبی دور شوید! انتخاب یک رقم هلو تجاری رایج احتمالاً بهترین نتیجه را خواهد داشت ، زیرا رایج ترین ارقام دارای تولید و مقاومت در برابر بیماری بیشتری هستند ، از این رو محبوبیت آنها وجود دارد

آیا می توانید یک درخت هلو را از گودال پرورش دهید؟

قطعاً شما می توانید یک درخت پر از گودال هلو پرورش دهید! گودال در واقع بذر درخت هلو است. میوه هلو یک محافظ محافظتی است که با رشد و بلوغ دانه را می پوشاند. این میوه همچنین برای فریب حیوانات گرسنه استفاده می شود. به این ترتیب حفره ها یا بذرها منتقل می شوند تا درختان هلو بتوانند مناطق مختلف را آباد و گسترش دهند.

اگر علاقه مند به پرورش درختان از گودال ها هستید ، می توانید هلوها را خریداری کرده و دانه ها را از میوه خارج کنید. باید چاله ها برای یک یا دو هفته خشک شوند. شما همچنین می توانید چاله های هلو سفارش دهید ، آنها را از دوستان یا خانواده تهیه کنید یا حتی به باغ های محلی مراجعه کنید تا از محصولات آنها چاله تهیه کنید.

نحوه کاشت گودال هلو

هلو در مناطق ۵ تا ۸ USDA بهترین رشد را دارد. در خارج از این مناطق ، درختان ممکن است شکوفا نشوند یا بطور کامل بمیرند. گودال باید قبل از کاشت به خوبی شسته شود و برای چند روز تا دو هفته خشک شود. چند ماه گذاشتن گودال بدون صدمه به آن آسیب نمی رساند.

یعنی گودال باید در طول پاییز یا زمستان ، چند هفته قبل از آخرین سرما کاشته شود. گودال باید قبل از جوانه زنی در برابر هوای سرد مقاومت کند. قبل از کاشت گودال هلو ، می توانید قسمت بیرونی گودال را با کاغذ سنباده خشن کنید تا جوانه زنی بیشتر تشویق شود. فقط مطمئن شوید که به دانه ظریف داخل بدنه آسیب نمی رسانید!

توجه: برای اینکه بفهمید در کدام منطقه USDA زندگی می کنید و آیا برای کاشت گودال هلو ایده آل است یا خیر ، وب سایت آنها را برای یافتن نقشه دقیق تمام مناطق بررسی کنید.

چگونه از درختان هلو مراقبت کنیم

هنگامی که یک درخت هلو را از بذر پرورش دادید ، باید از درختان جوان هلو مراقبت چشمگیری کنید. هنگامی که به نیازهای آنها عادت کردید ، مراقبت از درختان هلو بسیار آسان می شود.

درختان برای اطمینان از رشد مناسب باید مرطوب باشند. خاک شنی مورد نیاز آنها به خوبی تخلیه می شود ، بنابراین آبیاری مکرر لازم است – به ویژه هنگامی که درختان شروع به باردهی می کنند. خوشه های کودی که مخصوص درختان هلو یا میوه یا کود ۱۰-۱۰-۱۰ با کیفیت بالا تولید می شوند ، درخت را به خوبی تغذیه می کنند. یک درخت هلو به آفتاب کامل نیز احتیاج دارد ، بنابراین از بین بردن سایه برای به حداکثر رساندن رشد درخت در فصل رشد بسیار مهم است

رختان هلو به طور باورنکردنی به حشرات نیز حساس هستند ، به این معنی که باغبان باید افات را دور نگه دارد. حشره کش ها و مالچ پاشی های زیاد در اطراف پایه درخت کمک می کند تا افت به درخت حمله نکنند و به برگها ، میوه ها یا تنه آسیب نرسانند.

هرس کوددهی و کنترل آفات

هنگامی که یک درخت هلو را از بذر پرورش دهید ، باید در طول عمر درخت نگهداری کنید تا تولید و سلامتی را به حداکثر برسانید. برای کنترل قد و بالا نگه داشتن تولید میوه باید هر ساله درخت را هرس کرد. برای سالم ماندن درخت نیز باید مرتباً بارور شود. برای دور نگه داشتن حشرات باید از حشره کش ها و مالچ استفاده شود ، در غیر این صورت با رسیدن فصل برداشت میوه های شما را از بین می برد.

نحوه رسیدگی به اولین برداشت

قبل از اینکه درختان هلو میوه بدهند ، آنها گل می دهند.این گل حاوی پرچم (قسمت نر گل که حاوی گرده گل است) و مادگی (به تخمدان گل متصل است) است. منشا برای تولید بذر ، گرده ها را گرده می زند. پس از گرده افشانی ، بذر – و میوه محافظ آن – شروع به رشد می کنند.

وقتی میوه رسیده شد ، آماده چیدن است. همانطور که هلو ها را می چینید ، باید مطمئن شوید که هلو رسیده است. میوه ای که رسیده نیست باید روی درخت بماند تا بالغ شود. مانند سایر میوه ها و سبزیجات ، برخی از میوه ها ممکن است آسیب ببینند ، پوسیده شوند و یا به حشرات آلوده شوند. خیلی بعید است که همه هلوها قابل خوردن باشند. از نظر پوسیدگی ، ایجاد حفره درون میوه از طریق حشرات و تغییر شکل هایی که باعث می شود میوه برای انسان غیرقابل خوردن باشد. این میوه را می توان بیرون انداخت ، برای حیات وحش رها کرد یا به حیوانات داد. حتی می توانید هسته را از این هلوها جدا کنید تا بعداً برای کاشت استفاده شود.

با هلوهای اضافی چه می کنید؟

وقتی این درختان را پرورش می دهید ، ممکن است خود را با یک باغ کوچک پیدا کنید و به سرعت هلو هجوم بیاورید! اگر بیشتر از آنچه قادر به خوردن هلو هستید ، هلو پیدا می کنید ، روش های مختلفی برای استفاده از آنها وجود دارد که باعث نمی شود هدر بروند. ممکن است بتوانید هلوهای خود را به طوری که بتوانید از آنها در طول سال لذت ببرید ، بدون اینکه منتظر برداشت بعدی باشید. هلو همچنین دسرها و اسموتی های خوشمزه درست می کند ، بنابراین می توانید صدها روش مختلف برای ترکیب آنها در وعده های غذایی سالم روزانه برای خانواده خود پیدا کنید.

اگر بعد از خوردن تازه هلو ، کنسرو کردن آن یا قرار دادن آن در وعده های غذایی ، هنوز کاملاً غرق در هلو هستید ، می توانید یک غرفه کنار جاده برای فروش آنها یا فروش در بازار کشاورزان محلی ایجاد کنید. رشد درختان هلو از طریق بذر می تواند سود کمی منظمی را برای شما به ارمغان بیاورد! اگر همه راه های دیگر به شکست منجر شود ، می توان آنها را به دوستان ، خانواده ، همسایگان و هر کس دیگری که ممکن است به آنها علاقه مند شود اهدا کرد. هلو میوه ای بسیار پرطرفدار است ، بنابراین مطمئناً قبل از خراب شدن ، کاربردی برای آن پیدا خواهید کرد. از برداشت خوشمزه خود لذت ببرید و در سفر کاشت هلو موفق باشید!

مقالات مرتبط
راه های شناخت نهال خوب اخبار و مقالات ادامه ... ✛ توضیحات بیشتر نهال گردو کوپه کانادایی فروش فوق العاده نهال گردو کوپه کانادایی اخبار و مقالات ادامه ... ✛ توضیحات بیشتر نهال آنلاین فروش نهال‌های گلدانی اخبار و مقالات ادامه ... ✛ توضیحات بیشتر چرا باید هلو بخوریم اخبار و مقالات ادامه ... ✛ توضیحات بیشتر شگفتی های مصرف گلابی که از آن بی اطلاع هستید اخبار و مقالات ادامه ... ✛ توضیحات بیشتر بیش از ۵ خواص بی نظیر شلیل اخبار و مقالات ادامه ... ✛ توضیحات بیشتر عجایب سیب که هرگز نمیدانستید! اخبار و مقالات ادامه ... ✛ توضیحات بیشتر کاشت و پرورش درخت هلو اموزش دسته بندی نشده ادامه ... ✛ توضیحات بیشتر پرورش نهال سیب اموزش ادامه ... ✛ توضیحات بیشتر ۱۰ میوه برتر و خوش طعم و پر از ویتامین اخبار و مقالات ادامه ... ✛ توضیحات بیشتر
online_nahal Follow
322posts 15.5Kfollowers 7,557following
آنلاین نهال 👜🎒👛 فروش نهالهای مثمر و غیرمثمر
زیر نظر جهاد کشاورزی با 30 سال سابقه
ارسال با پایانه اتوبوسرانی و تیپاکس
مدیریت ستار رمضانی
17Street,Miandoab
onlinenahal.com
درباره مـا
آنلاین نهال بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور با همکاری و ناظرین و کادر مجرب جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی و بیش از سه دهه در زمینه نهال کاری – نهال فروشی – خرید نهال – فروش نهال و احداث باغات مدرن اقتصادی میوه فعالیت دارد.این شرکت سالیانه ۵ هکتار نهالستان از انواع نهال پیوندی و غیر پیوندی گردو زیر کشت دارد.که سالیانه حدود ۳۰۰ هزار اصله نهال شناسنامه دار و مجوزدار تولید می کند و به داخل و خارج از کشور صادر می کند