سیب

از نظر طب قدیم دارای طبع گرم و تر است. سیب دارای انواع ویتامینهای آ، ب ۱ ، ب ۲ ، ث، مواد نشاستهای، پروتئين، کلسیم و فسفر است. برای ورم کليه و مثانه از جوشانده پوست سیب روزی 4 ليوان استفاده کنید.

اگر بعد از غذا سیب میل کنید حضم غذا خیلی راحت میشه! کسانی که پبوست دارند سیب را در كره پخته میل کنند. خوردن سیب مانع افزایش اسیداوریک در بدن میشود. برای کلرسترل خون پوست سیب را در ۳۰ گرم در یک لیتر اب به مدت ۱۵ دقیقه جوشانده روزی ۳ فنجان میل شود. حضرت علی فرموده اند: خوردن سیب معده را پاک می کند و می شوید. اگر هر روز سه عدد سیب بخورید در کاهش فشار خون مفید است .سیب دارای مقدار زیادی کلسیم است و کلسیم سیب به بدن کمک می کند کهکلسیم غذاهای دیگر را نیز جذب کند. برای رماتیسم و ورم مفاصل و نقرس از جوشانده سيب هر ۸ ساعت یک استکان استفاده شود. برای رفع التهاب کلیه و مثانه از جوشاندهٔ برگ درخت سیب | استفاده شود.خوردن روزی یک عدد سیب باعث روشن و باطراوت شدن رنگ چهره،شفاف شدن موهای سر میشود.

یک سبد سیب قرمز

 

اصلاح کننده خون، ضد تب، ضد سرفه، حل کننده سنگ کیسه صفرا و کلیه، صد اسم، ضد وسواس، ضد خفقان، ضد اوره و متعادل کن نده بزاق دهان است. مربای شکوفه سیب برای ضعف معده و ازدیاد نیروی جنسی مفید است. برای رفع ناراحتیهای عصبی و بی خوابی، شب هنگام خواب یک عدد سیب بخورید.

ضماد رنده شده سیب، ضربه ای که به چشم وارد شده را تسکین میدهد. کسانی که دیابت دارند روزی یک عدد سیب بخورند. برای تقویت قلب سیب درختی را رنده کنید و با یک قاشق عرق بیدمشک و کمی تخم شربتی مخلوط کرده و میل کنید. خاصیت ضدعفونی کننده و شادابی بخش و خنک کننده دارد و شربت سیب برای تقویت معده مفید است. پوست سیب ۵ برابر خود سیب ویتامین دارد. خوردن سیب برای باز شدن

صدا مفید است. کسانی که پرخونی مغز دارند از سیب استفاده کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *